Vyhledávání

Kontakt

Klub přátel KKD, o.s.
Sídlo:
Knihovna Karla Dvořáčka
Nádražní 4
682 01 Vyškov

517 324 547

Připravujeme na 2. pololetí 2023

16.05.2023 13:32

Pondělí 25. září 2023, Literární čaj s Martinem Nesměrákem

Nevíme, jak vypadá, netušíme, kde se narodil, kde žije, co dělá kromě psaní...

Ale jedno víme určitě: jeho historické romány se čtou! Přijďte zjistit, kdo stojí za Strážci z Landštejna.

 

 

 

 

Středa 26. října 2023, Literární čaj s Barbarou Nesvadbovou

Barbara Nesvadbová se narodila v Praze v roce 1975 do rodiny dvou lékařů, psychiatrů. Matka Libuše Nesvadbová se stará o emigranty a etnické menšiny, otec Josef Nesvadba († 2005) byl znám spíše jako spisovatel vědeckofantastické literatury.
 
Po studiu humanitní větve Akademického gymnázia Štěpánská absolvovala Fakultu sociálních věd UK, obory žurnalistika a masová komunikace. Poté pracovala jako šéfredaktorka časopisů Xantypa a Playboy,  zabývala se mediálním výzkumem v agentuře Ogilvy and Mather, měla televizní pořady Tváří v tvář a Muži podle Nesvadbové a rádiový Zrcadlo Báry Nesvadbové. Sedmnáct let byla zaměstnána jako šéfredaktorka české edice prestižního módního časopisu Harper's Bazaar. Zároveň se zapojila do charitativních projektů, naposledy v kavárně Mezi řádky pro mentálně postižené, a dále navrhuje boty a oblečení.

Plynně hovoří anglicky, německy a rusky a z těchto jazyků i překládá. Zdroj: Wikipedie
 
 
 

Středa 15. listopadu 2023, Večer pod lampou s Karlem Čapkem

Komponovaný pořad k 85. výročí úmrtí českého spisovatele, intelektuála, novináře, dramatika, překladatele, amatérského fotografa a mladšího bratra malíře a spisovatele Josefa Čapka.

Příchod v dobových kostýmech vítán.

Jeho knihy v KKD (též jako e-knihy).

 
 

Pondělí 4. prosince 2023, Literární čaj se Štěpánem Javůrkem

Na svých stránkách o sobě píše:
 
Narodil jsem se 27. 9. 1987 v Ústí nad Labem. Tam jsem také prožil první roky svého života a později jsem se do domu mých prarodičů v Ústí nad Labem – Skoroticích vracel na víkendy a prázdniny, kdykoliv to jen šlo. Prožil jsem zde krásné dětství. Později jsme se přestěhovali do Chomutova, dalšího osudového města pro můj život. Tady jsem chodil na základní školu a později na gymnázium, hrál jsem tu fotbal, basketbal a volejbal, poznával své kamarády a první lásky. Zkrátka čas her a malin nezralých. I do Chomutova se dodnes rád vracím.
 
Po maturitě jsem opustil dům svých rodičů a začalo pro mě bouřlivé období, čas hledání svého místa v životě a sebe samotného. Studoval jsem, žil jsem, učil se, nabíral různé zkušenosti, ty pozitivní i ty negativní. V roce 2013 jsem se pak konečně usadil v Chodově, nedaleko Karlových Varů a v roce 2018 jsem se oženil. Zde žiji, pracuji a tvořím dodnes. Blízko mých milovaných Krušných hor, obklopen přáteli a těmi nejbližšími. Co víc si člověk může přát.