Literární čaje září - prosinec 2018

10.07.2018 12:28

Úterý 25. září 2018 v 16.30 h.

Anna Bolavá, vlastním jménem Bohumila Adamová (* 1981 Strakonice), je česká spisovatelka a básnířka. Je absolventkou Gymnázia Vodňany. Následně vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, poté byla zaměstnána v Ústavu pro jazyk český a nyní vykonává funkci stomické poradkyně. Její kniha Do tmy získala v roce 2016 ocenění Magnezia Litera za prózu.

Úterý 9. října 2018 v 16.30 h.

Petra Braunová, roz. Šatoplechová (* 31. ledna 1967 Praha) je česká spisovatelka. Narodila se 31. ledna 1967 v Praze. Zde také vystudovala Střední ekonomickou školu. Kromě krátké kariéry účetní pracovala jako sekretářka, asistentka, redaktorka, au-pair v zahraničí, průvodkyně Prahou. Nyní žije v Praze se svými třemi dětmi – Oliverem, Marií a Johanou. Narození jejího nejstaršího syna Olivera ji inspirovalo k napsání první knihy Rošťák Oliver.

PhDr. Petr Janeček je pražský etnolog a folklorista. Vystudoval etnologii na Filozofické fakultě a humanitní studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. V současnosti pracuje v Národopisném oddělení Národního muzea a externě přednáší na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.  roce 2006 publikoval první českou komentovanou sbírku současných pověstí Černá sanitka a jiné děsivé příběhy, která se setkala se značným zájmem široké i odborné veřejnosti a která byla v letech 2007 a 2008 následována dalšími sbírkami Černá sanitka: Druhá žeň a Černá sanitka: Třikrát a dost.
Pondělí 5. listopadu 2018 v 16.30 h.

Úterý 18. prosince 2018 v 16.30 h.

Prof. RNDr. Stanislav Komárek (* 6. srpna 1958 Jindřichův Hradec) je český biolog, filosof a spisovatel; autor svébytných esejů, básník a romanopisec, etolog, antropolog, historik biologie. Zabývá se zejména dějinami biologie, vztahem přírody a kultury, humánní etologií, biologickou estetikou, dílem Adolfa Portmanna a Carla Gustava Junga.

Vstupné členové Klubu přátel KKD zdarma, ostatní 50 Kč.
Změna programu vyhrazena.