Literární čaj se Zorou Castillo

26.03.2019 10:00

V úterý 2. dubna 2019 v 16.30 h. bude hostem tradičního Literárního čaje regionální spisovatelka Zora Castillo.

Spisovatelka Zora Castillo žijící v Ivanovicích na Hané píše příběhy na základě skutečných událostí.

Že se jí daří, dokazuje i kniha Cal-way, která je skutečným příběhem o domácím násilí. „Den po jejím křtu letos v květnu (2018) mi zavolali lidé, že mají zájem knihu zfilmovat. Nejdřív jsem si myslela, že je to jen vtip, ale nakonec se to skutečně děje,“ přibližuje spisovatelka.

Afrika, konkrétně Tanzanie, učarovala spisovatelce natolik, že se černému kontinentu rozhodla věnovat svou nejnovější knihu s názvem Asante. O tom, že by napsala knížku o Africe, kam pravidelně několikrát ročně cestuje, uvažovala dlouho. „Díky známým, které tam mám, jsem se dostala k Čechům, kteří v Africe podnikají, a to byla ta hlavní myšlenka, kterou jsem chtěla přenést do knihy,“ komentuje žena.

Zdroj (celé články): Vyškovský deník, Marina Hašková a Pavel Vičar

Vstup pro členy Klubu přátel KKD zdarma, ostatní 30 Kč. Autorské čtení, prodej knih, autogramidáda.

Literární čaj se Zorou Castillo

Beseda s regionální spisovatelkou. Vstup pro členy Klubu přátel KKD zdarma, ostatní 30 Kč.
Autorské čtení, prodej knih, autogramidáda.

Zdroj: Vyškovský deník, Marina Hašková a Pavel Vičar