Literární čaj o páté se Zuzanou Součkovou

11.04.2016 15:08

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 bude hostem Literárního čaje o páté Zuzana Součková, která na svém blogu o sobě říká:

Jsem především matka 3 dětí. Když děti dospěly, začala jsem běhat. Přestože jsem nikdy nebyla sportovní typ. Na mém příkladu je vidět, že když se chce, všechno jde.

V loňském roce vyšla moje prvotina, kniha s názvem Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě.

29. 2. 2016 se narodilo mé páté dítě. Druhé papírové. Knížka Deník běžkyně v nejlepších letech s podtitulem Co vám o běhání nikdo neřekne. Váží 365 g, má 250 stran, barevnou obálku, látkovou záložku a uvnitř je spousta písmen. Její hodnotu mimořádně zvedají překrásné ilustrace od mé dcery.

Ačkoli se může zdát, že běhání je nudná, fádní činnost, jsem schopná psát o něm donekonečna. Každý běh a především každý závod přinese něco, co stojí za to a já se o to chci podělit se svými čtenáři. Nepopisuji trať, vzdálenost ani za kolik. Svěřuji se čtenářům se svými pocity a zážitky, proto jsou mé běžecké blogy úspěšné. Čtenáři-běžci se s nimi dokáží ztotožnit a čtenáři-neběžci si mohou zároveň se mnou užít, jaké to je.

Obě zmiňované knihy najdete ve fondu KKD Vyškov.
Vstup pro členy Klubu zdarma, ostatní 50 Kč.