Do kina za Martinem Ryšavým

08.06.2017 07:45

Zveme vás na projekci nejnovějšího filmu producenta a vyškovského rodáka Radima Procházky za účasti režiséra filmu Martina Ryšavého. Diskusi moderuje jeho velký fanoušek, drnovický sociolog Pavel Klvač.

Dvojnásobný držitel ocenění Magnesia Litera Martin Ryšavý se opět vydává poznat Rusko a Ukrajinu, ale tentokrát něvěří svým očím.

Účastní se ukrajinského Majdanu, transsibiřskou magistrálou se vydává přes Rusko, plaví se po řece Kolymě, potkává kočovné pastevce sobů, vojáky, mystiky, umělce a učence. Snaží se porozumět aktuálnímu stavu dvou momentálně znepřátelených zemí bývalého sovětského impéria. Rámcovou situaci filmu tvoří režisérův rozhovor s pražským optikem Jakubem Thurim natočený během vyšetření režisérova zraku. Spolu s cestopisným materiálem dává nahlédnout do vědomí cestovatele bloudícího ve vzpomínkách a stopách smyslových vjemů z výprav do vzdálených končin a hledajícího způsob, jak je pochopit, uspořádat a sdělit.

Začátek ve 20 h., předpokládaný konec ve 23 h.

Zdroj textu