Červnové literární toulky

26.03.2019 10:04

Informace pro účastníky

Odjezd v sobotu 15. června 2019 v 7.00 hodin zautobusové zastávky od kostela.
Důležité upozornění: mějte s sebou platný občasnký průkaz nebo pas!
Podle vlastního uvážení si vezměte s sebou Eura.
V knihovně v Trenčíně můžete kolem 15. hodiny počítat s občerstvením (chlebíček, koláček, káva, minerálka).
Předpokládaný návrat mezi 20. a 21. hodinou.

xxxxxxxxxx

Červnové literární toulky se uskuteční 15. června 2019 a jejich cílem bude Slovenská republika. Tématem zájezdu jsou česko – slovenské vztahy. První cílem bude město Skalica, okresní město v Trnavském kraji 1,5 km od hranic České republiky. Je to silniční a bývalý železniční hraniční přechod. Tímto malebným městem nás provede odborný průvodce. Potom se zastavíme na Mohyle Milana Rastislava Štefánika, která se nachází na vrchu  Bradlo v nadmořské výšce 543m. mezi městem Brezová pod Bradlom a obcí Košariská, rodišti M. R. Štefánika. Další naše cesta povede do Trenčína. Po zastávce na trenčínském hradě navštívíme městskou knihovnu, kde nás (kromě malého pohoštění) čeká beseda se dvěma slovenskými spisovatelkami.

Přihlášky od členů Klubu s poplatkem 300 Kč přijímá paní Kachlíková od úterý 23. dubna během celé své pracovní doby, tedy dopoledne i odpoledne.

Akce se koná v rámci projektu "S námi přijde Zákon" koslavě 100. výročí prvního knihovního zákona.