Klub přátel KKD, o.s.
682 01 Vyškov

Literární čaj s Alešem Palánem

07.01.2020 13:30

Zveme Vás na Literární čaj, jehož hostem bude český novinář, publicista a spisovatel Aleš Palán. Koná se ve čtvrtek 27. 2. 2020 v 16.30 h. ve velkém sále KKD. Vstup pro členy Klubu zdarma, ostatní 30 Kč.

V Brně nedokončil studium pedagogické fakulty, několik let se pak toulal po Československu. Je jedním ze signatářů Charty 77. V druhé polovině osmdesátých let (i na začátku let devadesátých) pracoval jako noční hlídač, figurant a kopáč. Od roku 1993 se věnuje žurnalistice (Jihlavské listy, Duklák, Lidové noviny, Česká televize, TV Nova, Katolický týdeník, Hospodářské noviny, Host, …) Vedl kurzy tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého a Vysoké škole kreativní komunikace. Za román Ratajský les a knihu rozhovorů Být dlužen za duši byl nominován na Magnesii Literu. Za průvodce brněnským Bronxem Brnox toto ocenění získal. Za knihu rozhovorů Kdo chodí tmami dostal výroční cenu Českého literárního fondu, jeho rozhovory s Vítem Tajovským, bratry Reynkovými a s Ludvíkem Armbrusterem obsadily první místo v anketě Dobrá kniha Katolického týdeníku. Rozhovory s šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině byly v anketě Lidových novin vyhlášeny Knihou roku. Od února 2018 do března 2019 byl ředitelem nakladatelství Kalich. Nyní na volné noze.

Zdroj Wikipedie

V současné době patří k jeho nejpopulárnějším knihám trilogie o samotářích. Raději zešílet v divočině, Jako v nebi, jenže jinak a Návrat do divočiny. Také se věnuje hospicové a paliativní péči.