Literární čaj o páté s Jiřím Jilíkem

20.03.2015 07:21

V úterý 31. března 2015 bude hostem Literárního čaje o páté novinář a publicista Jiří Jilík. Narodil se sice v Praze, ale od útlého dětství žije na Slovácku.

Jeho osudem se stal Vlčnov a jízda králů. Deset let zde učil děti mateřskému jazyku a dějepisu, ale učil i sebe - naslouchat řeči moudrých lidí, symbolům a významům tradice, zpěvu písní i vření vína v bečce. Chtěl však vědět a znát více, proto zběhl k žurnalistice. Dnes je z něj zkušený novinář a publicista, který má na svém kontě desítky knih i filmových scénářů.

Jen v loňském roce získal tři ocenění:
Cena PRO AMICIS MUSAE za publicistickou a literární tvorbu, udělená Zlínským krajem.
Cena Petra Jilemnického za knihu Žítkovské čarování.
1. cena PRIX NON PEREANT v soutěži Média na pomoc památkám 2013 v kategorii "Tisk - deníky" za seriál Cyril a Metoděj na stezkách života, publikovaný ve Slováckém deníku.

Přijďte si popovídat o žítkovských bohyních, vlčnovské jízdě králů, kráse Buchlovska, Poolšaví, Chřibů... Můžete si odnést nejen příjemné zážitky, ale také autorovy nové knihy.

Více o autorovi na: https://jirijilik.webnode.com/.

Členové Klubu vstup zdarma, ostatní 40 Kč.

Původně plánovaný host pan Václav Větvička onemocněl. Jeho návštěva v KKD Vyškov je přeložena na 14. září 2015.