Květnové literární pořady

21.04.2017 13:09

V pondělí 22. 5. 2017 v 16.30 h zveme členy Klubu na čtvrtý Večer pod lampou. Tentokrát se sejdeme ve Světě klavírů, Žižkova 13, Vyškov.

Mgr. Libuše Procházková a pan Jiří Berčík připravili pořad Hudba inspirovaná literaturou.

Vstup pouze pro členy Klubu, vstupné 40 Kč zaplaťte od 2. 5. 2017 v knihovně u paní Marie Kachlíkové. Počet míst omezen!

V úterý 30. května v 16.30 h pořádáme ve Velkém sále Knihovny Karla Dvořáčka, Nádražní 4, Vyškov další Literární čaj. Hostem bude spisovatel, novinář a propagátor kosmonautiky Pavel Toufar.

Je autorem především knih literatury faktu, ale také beletrie, a rovněž knih populárně naučného charakteru, několika tisíc časopiseckých a novinových článků, autor filmových, televizních a rozhlasových scénářů.

Působil jako aktivní účastník některých experimentů spjatých s kosmickým výzkumem, např. zkoumání sociální izolace a senzorické deprivace skupiny výzkumníků: I. – 20 osob, 5 dní, červen 1978, II. – 18 osob, 5 dní, květen 1979, III. – celosvětově první multidisciplinární experiment Štola 88 – 7 osob, 18 dnů (vedoucí skupiny pokusných osob), září 1988 Byl nominován do širšího výběru mezinárodního experimentu SFINCSS-99.

Od roku 2008 se aktivně podílel na podpoře české vědecké účasti v mezinárodním experimentu Mars 500 (ESA a IMBP RAN) jako člen týmu vedeného předním světovým odborníkem PhDr. Jaroslavem Sýkorou.

Zdroj: Wikipedia

Vstup pro členy Klubu zdarma, ostatní 50 Kč.

Další Literární čaj a Večer pod lampou budeme pořádat v září 2017. Sledujte naše informace.

Autor především knih literatury faktu, ale také beletrie, a rovněž knih populárně naučného charakteru, několika tisíc časopiseckých a novinových článků, autor filmových, televizních a rozhlasových scénářů. Od roku 1965 až do nuceného odchodu v roce 1977 byl stálým externím spolupracovníkem deníku Svobodné Slovo, v němž vybudoval a pravidelně zajišťoval zpravodajství z kosmonautiky (mimo jiné roku 1969 napsal největší počet článků v různých československých časopisech, v nichž popularizoval program Apollo a zejména historický let Apolla 11). Také spolupracoval s časopisy Reportér, Mladý svět, VTM a mnoha dalšími.