Informace k červnovým Literárním toulkám - aktualizace

27.03.2017 13:13

První Literární toulky tohoto roku se pro velký zájem členů Klubu uskuteční ve dvou termínech –  3. a 17. června 2017. Jedná se vždy o sobotu.

Cílem naší cesty bude okolí Prahy – hrad Český Šternberk, Sázavský klášter, Zbraslav a Čapkova Strž u Dobříše.

Cena zájezdu je 300 Kč, je v ní zahrnuta doprava a veškeré vstupy do navštívených objektů. Poplatek se bude vybírat od 18. do 25. dubna. Pokud navštívíte Večery pod lampou 18. 4. a Literární čaj 24. 4. můžete zaplatit při této příležitosti. Jinak v uvedeném termínu mezi 13. a 15. hodinou v knihovně u paní Marie Kachlíkové.

V sobotu 3. června vyjedeme z Vyškova v šest hodin ráno ze zastávky autobusu u gymnázia. Budeme zastavovat v Rousínově a potom už po dálnici pojedeme za naším cílem. První zastávkou bude hrad Český Šternberk. Po prohlídce hradu se přesuneme do Sázavy, kde absolvujeme prohlídku Sázavského kláštera. Odtud se vypravíme do Zbraslavi. Posledním objektem, který navštívíme, je Památník Karla Čapka ve Strži (Stará Huť u Dobříše). Předpokládaný návrat do Vyškova je mezi 20. a 21. hodinou.

V sobotu 17. června proběhne zájezd  podle stejného scénáře.

Předpokladem pro úspěšnou akci bude určitě Vaše vstřícnost a dobrá nálada. Tak si je nezapomeňte přibalit s sebou.
Na shledanou s Vámi všemi se těší Libuše Procházková, vedoucí zájezdu,