Červnové literární toulky

02.05.2016 12:13

Na další Literární toulky se vydáme v sobotu 4. června. Naším cílem bude tentokrát Litomyšl, město, které má název „lázně ducha“. Je to město, které je spojeno s pobytem nebo působením řady významných osobností české kultury, např. A. V. Šmilovského, M. D. Rettigové, B. Němcové, B. Smetany, A. Jiráska. J. Váchala, Julia Mařáka a dalších.

Po prohlídce města s odborným průvodcem navštívíme rodný byt Bedřicha Smetany a muzeum Josefa Váchala. Čeká nás také návštěva renesančního zámku. Na závěr se zastavíme na Růžovém paloučku, místě, kde se loučili s vlastí čeští bratři, odcházející  po nezdařeném Stavovském povstání do emigrace.

Na zájezd se můžete hlásit v knihovně u pí. Kachlíkové od 2. května v pracovní dny vždy od 13 do 15 hod.

Cena zájezdu pro členy Klubu 200 Kč.

Odjezd bude v 6:30 hod. ze zastávky U Podchodu.