Autorské čtení v Klubu

06.04.2012 10:13

Tentokrát zavítala na Literární čaj o páté spisovatelka Kateřina Tučková. Sympatická mladá žena četla ukázky ze své poslední knihy Žitkovské bohyně, která nedávno vyšla  v nakladatelství Host. Popovídala o tom, jak kniha vznikala, jakým způsobem sbírala materiál k románu, vyznala se ze své lásky k „čarovnému“ kraji, ke kopanicím. Dva z účastníků Čaje – pan David a paní Dvořáková -  přidali své vlastní zkušenosti se žitkovskými bohyněmi.

A pak mladá autorka odpovídala na zvídavé otázky přítomných. Došlo i na její první román Vyhnání Gerty Schnirch, za nějž získala v roce 2010 cenu Magnesia Litera a několik dalších ocenění. Autorka se podělila s posluchači o zajímavou genezi této své knihy. Svěřila se  se svými dalšími plány, představila i svou spolupráci s mladými umělci-výtvarníky (autorka je vystudovaná kunsthistorička).

Setkání se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou patřilo k příjemným zážitkům, ke kterým se účastníci budou jistě vracet.

Internetové stránky Kateřiny Tučkové